Sprzedaż nieruchomości w okresie świątecznym

Nov 13, 2018 at 1:53 am

Zbliżają się święta Bożego Narodzenie, typowy okres zwolnienia na rynku nieruchomościowym.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie jes to to idealny czas na sprzedaż, jednak – czy na pewno jest to prawda?

Przede wszystkim powinniśmy sobie zdawać sprawę, że nie wszyscy w Kanadzie to katolicy.
Polacy maja swoje bardzo sztywne tradycje w tym okresie, ale społeczeństwo się zmienia i specjalnie „naszymi świętami” się nie przejmuje.
Z pewnością ruch jest mniejszy, bo, w końcu, mamy statystyki to potwierdzenia takiego staniu rzeczy, jednak rynek jest ciągle aktywny. W końcu tylko dwa dni są świętami w Kanadzie w tym okresie: 25 grudnia i 1 stycznie. Wszystkie inne dni są otwarte na biznes.
Mniejsza ilość listingów w tym okresie oznacza okazje „upchnięcia” swojej nieruchomości tym, którzy akurat szukają aktywnie domu lub okazji.

Również, z powodu dość powszechnej przerwy świątecznej większa liczba „gapiów” przemierza domy (open house). Czasami, przez przypadek, akurat Wasza nieruchomość wpadnie komuś w oko
W okresie świątecznym dekorowanie domu (staging) jest chyba chwytliwe, bo prawie każdy lubi typowe dekoracje pomieszczenia z okazji Bożego Narodzenia, zapach pierników czy buzujący ogień w kominku.
Takie elementy bardzo mocno wpływają na decyzje kupujących..

Z pewnością nie twierdzę tutaj, że świąteczny nastrój załatwi wszystko, bo, w końcu w nieruchomościach chodzi przede wszystkim o pieniądz, jednak – można mieć nadzieję …

Po więcej „ciekawostek” z dziedziny nieruchomości dzwoń-text:
Bogdan Poprawski, Broker of Record, Spencer Group Inc., Realty Brokerage, 905-206-1011